Trwa ładowanie proszę czekać ...

Zakwaszenie organizmu – w czym tkwi problem

22 maja 2017

Problem zakwaszenia organizmu najczęściej wynikać będzie ze złej diety. Jeśli na liście spożywanych produktów są takie wysoko przetworzone, które mogą niszczyć równowagę kwasowo – zasadową to może się okazać, że z tego wyniknąć będą problemy zdrowotne. Wiele osób pewnie ma zakwaszony organizm a kompletnie nie zdaje sobie z tego sprawy.

To problem wielu osób, które zupełnie nie zdają sobie sprawy z tego czym tak naprawdę jest zakwaszenie organizmu.

Już mniej więcej w 1931 roku doktor Otto Warburg udowodnił, że rak będzie bardzo dobrze rozwijał się w warunkach beztlenowych oraz kwaśnych. Innymi słowy zakwaszenie organizmu wpływa na rozwój raka. Z tego powodu mamy wysoki poziom zakwaszenia, który daje nam informacje, że złe komórki zaczynają się w organizmie mnożyć. Udało się już udowodnić, że oddychanie komórek jest ograniczone w momencie, gdy komórki rakowe się rozwijają. Podstawowa przyczyna to właśnie brak tlenu na poziomie komórkowym.

Jak kształtuje się zakwaszenie organizmu?

Zdrowe komórki podlegają niekorzystnym zmianom w sytuacji, gdy przez dłuższy czas, nie będą otrzymywać odpowiedniej dawki tlenu. Jeśli występuje brak tlenu glukoza będzie przemieniać się nagle w energię i tworzyć się będzie kwas mlekowy. Głównym powodem takiego stanu rzeczy będzie następująca w organizmie fermentacja na poziomie komórkowym. W związku z powstawaniem kwasu miejscowego pojawia się ból co związany jest ze zniszczeniem enzymów komórkowych.

Zmiana diety

Jak poradzić sobie z zakwaszeniem

Odpowiednio poziom pH krwi w organizmie to bardzo ważna sprawa i warto rzeczywiście dbać o ten stan rzeczy. Najważniejsza kwestia, o którą trzeba zadbać to zmiana diety. Istnieje wiele produktów, które sprawiają, że poziom kwasowości będzie wyrównany. Zalicza się do nich między innymi seler, brokuły, paprykę, kapustę, awokado.

Odkwaszenie organizmu – jak to zrobić

Jeśli ktoś czuje, że ma problem z zakwaszeniem organizmu można będzie wykorzystywać domowe sposoby na pokonanie tego problemu. Taką oznaką zakwaszenia będzie ból stawów, zimne stopy bądź dłonie, mniejszy popęd płciowy, wrażliwość chemiczna czy pojawienie się zgagi. Do tego również może pojawiać się także metaliczny posmak w ustach, mogą występować bóle mięśni. Jeśli pojawiają się objawy tego typu to znak, że zakwaszenie jest problemem, który nas dotyczy. W tej sytuacji najlepszą opcją będzie podarowanie organizmowi wytchnienia. Można zmienić nieco dietę, tryb życia, więcej się ruszać i tak nasz organizm dostanie drugie życie, poczujemy się lepiej.