Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jak pomóc sobie w odkwaszaniu organizmu?

3 grudnia 2016

Zarówno złe nawyki żywieniowe, jak i styl życia, który pozostawia wiele do życzenia, są w stanie przyczynić się do tego, że ucierpi nasze zdrowie.

Najpoważniejszym problemem okazuje się w tym kontekście zmagazynowanie nadwyżek kwasów w organizmie mającym problem z ich zneutralizowaniem. W takim przypadku mamy do czynienia z zakwaszeniem organizmu. Dolegliwość ta jest wyjątkowo niebezpieczna, okazuje się jednak, że nie tylko można sobie z nią poradzić, ale również, że nie jest to aż tak trudne, jak mogłoby się to nam wydawać.

 

Prodeacid - sposób na odkwaszenie organizmu

 

Zmiana stylu życia

Zdrowa dieta, która pomoże nam w oczyszczeniu naszego organizmu, nie musi być wcale skomplikowana, kluczem do sukcesu okazuje się bowiem przede wszystkim odżywianie się produktami zasadotwórczymi. Terapia, która pozwala na odkwaszanie organizmu po raz pierwszy została zaproponowana przez doktor Renate Collier, a doniesienia osób decydujących się na jej stosowanie potwierdzają, że mamy do czynienia z wyjątkowo skutecznym rozwiązaniem.

Pierwszym krokiem na drodze prowadzącej do odkwaszenia organizmu jest wykluczenie tych produktów, które odpowiadają za jego zakwaszenie. Nie musi być to działanie trwałe, warto jednak zdecydować się na ten krok przynajmniej na czas leczenia organizmu. Konieczne jest też zwiększenie obecności w diecie zarówno warzyw, jak i owoców oraz jedzenie z umiarem, bez skłonności do przejadania się.

Regeneracja organizmu

Spożywanie posiłków

Jeść należy powoli, bez zbędnego pospiechu kładąc nacisk na to, aby każdy kęs był przez nas dokładnie przeżuwany. Ogromne znaczenie ma też regularność spożywanych przez nas posiłków, warto więc zdyscyplinować się na tyle, aby miało to miejsce o stałych porach. Oczywiście, nie jest to jedyna metoda pozwalająca na uporanie się z problemem, popularny jest więc zarówno masaż odkwaszający pozwalający na uwolnienie odkładających się w tkance łącznej złogów, jak i automasaż brzucha.

Można tez zastanowić się nad łagodnym oczyszczaniem jelit oraz nad usprawnieniem stawów (chirogimnastyka). Często pomocne są też suplementy diety zwłaszcza, jeśli w ich skład wchodzą związki, o których wiemy, że szybko przywracają, a następnie utrzymują równowagę kwasowo-zasadową w organizmie.