Trwa ładowanie proszę czekać ...

Domowe sposoby na zakwaszenie organizmu

3 grudnia 2016

Zakwaszony organizm szybko daje o sobie znać, jego praca nie może być bowiem opisywana jako prawidłowa.

Jeśli więc codziennie przyjmujemy pokarmy, które go zakwaszają, musimy liczyć się z tym, że zdecyduje się on na podjęcie środków zaradczych, a te nam się nie spodobają, jednym z nich jest bowiem pobieranie z kości wapnia. Na szczęście, odkwaszanie organizmu nie jest wcale niemożliwe, nie bez znaczenia wydaje się zaś i to, że cel ten można osiągnąć również odwołując się do tak zwanych domowych sposobów. Rozpoznanie, że czas podjąć walkę z zakwaszeniem nie jest trudne, nasz organizm wysyła nam bowiem dość czytelne sygnały. Jednym z nich jest nadaktywność naszego układu odpornościowego, nie bez znaczenia są jednak również napady głodu, które trudno racjonalnie uzasadnić oraz trudności w gubieniu zbędnych kilogramów.

Walka ze zdrowiem

Organizm coraz częściej zmaga się też z infekcjami, sam pacjent zaś skarży się zarówno na częste bóle głowy, jak i na obniżenie samopoczucia. Nawet brak tych objawów nie powinien jednak działać na nas uspokajająco zwłaszcza, jeśli chętnie sięgamy po mięso, białe pieczywo, kawę, herbatę oraz nabiał. Najlepiej zresztą nie pozostawiać niczego przypadkowi zwłaszcza, że poziom pH możemy zbadać samodzielnie. W tym celu wystarczy odwiedzić pierwszą aptekę, w każdej znajdziemy bowiem papierek lakmusowy.

Najłatwiej będzie nam go wykorzystać badając pH moczy. Jeśli jest ono niższe niż 6,8, mamy powody do niepokoju, okazuje się bowiem, że w naszych komórkach pojawia się zakwaszenie. Odkrycie problemu nie musi być jednak tożsame z poddaniem się mu, odkwaszanie organizmu wcale nie wymaga bowiem drogich suplementów diety oraz drakońskiej diety.

Dieta poprawiająca samopoczucie

Siła chlorofilu

Pierwszym krokiem na drodze ku temu celowi powinno być więc jedzenie tego, co zielone, w zielonych liściastych warzywach znajduje się bowiem chlorofil – naturalny sposób walki z zakwaszeniem organizmu. Również przyjmując płyny możemy zadbać o nasz organizm, często znakomite efekty przynosi bowiem już choćby odstawienie słodkich, kupnych napojów, które i tak mają znacznie więcej kalorii niż składników odżywczych. Nie wolno zapominać i o tym, że samo nawadnianie organizmu powinno mieć dla nas kluczowe znaczenie. Pomocna okazuje się w tym przypadku nie tylko naturalna woda źródlana, ale i zdrowe soki owocowe.